Share:
 

News

WA Premier Cricket - 2017-18 Grand Final Team Lists
Date of Event : Fri Mar 23, 2018 8:48AM

WA Premier Cricket Team Lists

Grand Finals – Saturday 24th & Sunday 25th March 2018

10.30am Start

 

First Grade:

Claremont Nedlands v University at the WACA Ground:

Umpires: T Rann-N Johnstone

Claremont Nedlands: Chris Brabazon(c), Daniel Turkich, James Allenby, Jacob Whiteaker, Nicholas Hobson, Haydan Morton, Tim David, Cameron Steel, Thomas May, Bradley Hope, Joel Paris, Christopher Simpson, Callum Parker.

University: William Bosisto(c), Matthew Birrell, Viv Paver, Ashton Agar, Mitchell Drennan, Josh Dallimore, Jay O'Brien, Robert Honeybul, Bailey Richards, Joshua Mason, Sean Stuart.

 

Second Grade:

Melville v Bayswater Morley at Abbett Park East

Umpires: T Steenholdt-J Hewitt

Melville: Steven Russell(c), Matthew Bowdler, Peter Rowe, Luke Benequista, Liam Duffield, Adam Shaw, Tom Smith, Andrew Needham, Bryce Jackson, Mitchell Jackson, Jacob Steber.

Bayswater Morley: Jarrad Daniells(c), Daniel Del Prete, Grant Thistle, Manuel Hunwick, Rhys Hampson, Ross Loiacono, Callum O'Connor, Travis Keys, Ryan Ross, Steve Tompsett, Fraser Thompson.

 

Third Grade:

Melville v Perth at Stevens Reserve West

Umpires: D Trigg-J Taylor

Melville: Lewis O'Dea(c), Sean Collings, Joseph Mahoney, Luke Roberts, Clarry Bilston, Shaun Towers, Kiale O'Brien, Bradman May, Trent Reed, Cameron Taylor, Matthew Davis, Josiah Smith.

Perth: Michael Neves(c), Bradley Garland, Kai Hickey, Eamonn Munday, Scott Baker, Liam Thomas, Cooper Carrington, Nicholas Fitzgerald, Michael Grzinic, Brenton Williams, Alex Snadden.

 

Fourth Grade:

South Perth v Midland Guildford at Stevens Reserve East

Umpires: J Paterson-D Gibbons

South Perth: Christopher Andrews(c), Jacob Sands, Giles Spencer-Wright, Lachlan Higham, Liam Johnson, Andrew Flint, Joel Lovell, Nick Visser, Iain Thomas, Mitchell Allen, Joshua Fawcett, Christopher Shaw.

Midland Guildford: Andrew Cox(c), Daniel Griffiths, Craig Hagger, Sam Evans, Corey Holland, Matthew O'Keeffe, Luke Jensen, Nathan Volk, Tom Alderson, Daniel Bateman, Sam Orme, William Gray.

 

Under 17s: Midland Guildford v Melville at Breckler Park 1

 

Under 15s: Scarborough v Willetton at Breckler Park 2


Last updated: Friday March 23, 2018 11:49AM
Author: Luke Douglas